Sağlık

Kadın olduktan sonra vücutta nasıl değişiklikler olur vajina açılıyor!

Kadın olduktan sonra vücutta nasıl değişiklikler olur? Kızlık zarı yırtılınca kadın vücudunda neler değişir, işe merak ettikleriniz…

BİLİNENİN AKSİNE CİNSELLİK SONRASI NE DEĞİŞMEZ?

Kalça genişlemesi,  

Yürüme değişikliği, 

Kilo artışı,  

Adet düzensizliği veya değişimi oluşmaz. 

Hamile kalınması ile kızlık zarı arasında hiçbir ilişki yoktur. Hamile kaldığı halde zarın bozulmadığı vakalara rastlanmaktadır. Bu kadınların kızlık zarı doğum esnasında bozulur. Kızlık zarı bozulduktan sonra gelen kahverengi akıntılar ilk cinsel ilişki sonrası vajinada yanma benzeri hisler oluşabilir, bunlar normaldir, Bazı kişilerde ilişkiden bir kaç gün sonra, yada bir süre sonra vajende bekleyen pıhtılaşan kan kahverengi olarak gelebilir, ya da çamaşırınızda sonradan farkedilebilir. Kanamanın rengine bakılarak herhangi bir yorumda bulunmak doğru değildir.

kizlik-zarinin-bozulmasi-LAyb.jpg

Kızlık zarı yırtılınca vücutta neler değişir? Kadın olduktan sonra vücutta değişen şeyler nelerdir? İlk seks sonrasında kızlık zarının yırtılmasıyla beraber vücutta artık eskisi gibi olmayan durumlar hakkında bir yazı hazırladık. İşte kızlık zarı yırtılması, kızlık zarı yırtılması sonrasında vücutta değişen bir takım olaylar…

cinsellik-LcC1.jpg

 İlk seks sonrası sürekli olarak tartışmaya müsait olan konulardan biri de değişen tek şey duygusal değişimlerin yanında vücudun vermiş olduğu değişimlerdir.  O halde bu değişimlere hep beraber bir göz atalım…

Yapılan araştırmalarda insanların acı eşiğinin ilişki sırasında yükseldiği ve herhangi bir darbede hissedilen acının oldukça az olduğunu kanıtlandı. Birçok kişi ilişki sırasında istemsiz bir şekilde küçük darbelere maruz kalabiliyor fakat ilişki sırasında acı hissedilmediği için bu kazalar ilişkiden sonra anlaşılır. 

ilk-gece-by6O.jpg

Beynimiz keyifli ve keyifsiz şeyleri bize bildirmek için bir merkez olarak çalışır. Genital bölgemizde bulunan farklı sinirler iletişime geçer. Kadınlar iki farklı orgazm yaşarlar. Klitoral ve vajinal.

Bu iki orgazmın kan akışı ve duyumları farklıdır. İki orgazmda da farklı sinirler uyarılır. Ancak en fazla sinir klitoriste bulunur. Yaklaşık 8000 tane sinir ucu uyarıma geçer ve beyin ile iletişime geçer. 

kadin-olmak-DuTV.png

İLK SEKS DEDİĞİMİZ YANİ KIZLIK ZARI BOZULDUKTAN SONRA…

ilişkiden sonra Kızlık zarı bozulduktan sonra ilişkiye girenlerin görebileceği miktarda yani bir damladan tutunda kişiden kişiye farklılık gösteren değişik oranlarda kan gelir. Kanama ihtimali yüksek ihtimaldir. Bu oran genellikle yüzde 90 civarıdır, bazı kişilerde ise esnek kızlık zarı bulunmaktadır. Bu kişilerde kızlık zarından kaynaklı kanama olmaz ve yırtılma olmadığı için kanama görülmez.Fakat dikkatli jinekologlar tarafından anlaşılabilecek esnemeler görülür. 

kizlik-zari-yirtildiktan-sonra-sDy5.jpg

Kızlık zarının bozulması durumunda kadın vücudunda değişiklikler olmaz.
Sadece Vajina girişi açılır, ve ilişkiye hazır hale gelinir. Kızlık zarının bozulması ve ilişki ile birlikte, kadın vücudunda değişiklikler olmaz. Yani evlendikten sonra vücutta değişiklikler olmaz. 

kizlik-zari-dZOx.jpg
Etiketler
Daha fazla

Benzer Yazılar

Buna da bir bak

Close
Close
Close